חוזר ללקוחות –  ינואר 2015

 

לקוחות נכבדים,

 

להלן מספר עדכונים ותזכורות הקשורים לפתיחתה של שנת המס 2015 :

 

  1. שווי נייד – על פי החוק לכל עובד אשר המעסיק מעמיד לרשותו טלפון נייד, יש לזקוף שווי במשכורת וזאת על מנת לתת ביטוי לשימוש הפרטי של העובד בטלפון.

בעבר השווי המקובל היה בסכום של 105 ₪ לחודש. מאחר ולאחרונה חשבונות הטלפון החודשיים ירדו, בצורה דרסטית, אנו ממליצים לבצע חישוב שווי של מחצית מההוצאה החודשית – כך שלדוגמא: עובד אשר המעסיק משלם עבורו 50 ₪ בחודש ישלם שווי של 25 ₪ בלבד.

השינוי, עבור אלה שאנו מכינים עבורם את הנהלת החשבונות והניכויים, מתבצע באופן יזום על ידי משרדנו, בהתבסס על ממוצע התשלומים החודשי. מאחר ומדובר במספר רב של קווים ולקוחות, תיתכנה טעויות, לכן אתם מתבקשים לבדוק בתלושי המשכורת של עובדיכם את השווי שנזקף ובמידת הצורך לפנות למנהלת החשבונות או לחשב השכר לעדכון.

 

  1. דפי בנק – על מנת לייעל את עבודת מנהלות החשבונות בהנהלת חשבונות דו צדדית (חברות בע"מ בעיקר) ולצורך מתן שירות מהיר ויעיל יותר, התחלנו להטמיע במשרד את האפשרות של משיכת דפי הבנק ישירות מאתר הבנק לתוכנת הנהלת החשבונות, עבור אותם לקוחות שאנו מבצעים עבורם את הנהלת החשבונות.

בתקופה הקרובה תיצור עימכם קשר מנהלת החשבונות לבקשת היתר גישה לחשבון הבנק לשם הורדת הנתונים הללו (הדבר אינו פוטר אתכם מלהעביר דפי בנק מכיוון שדפי הבנק הללו הכרחיים בתיק הנהלת החשבונות). יודגש כי ההיתר שאנו מבקשים הינו לצפייה בלבד ולא מאפשר ביצוע שום פעולה על ידי מנהלת החשבונות. אנא שתפו פעולה.

 

  1. תשלום לרשם החברות – כבכל שנה על כל חברה בע"מ לשלם את האגרה השנתית לרשם החברות. ברצוננו להדגיש כי תשלום עד סוף פברואר מקנה הנחה של 372 ₪ (1,130 במקום 1,502 ₪). ניתן לבצע את התשלום באתר האינטרנט של רשם החברות, גם בהעדר בקשה לתשלום שנשלחה אליכם בדואר.

 

  1. דיווח חצי שנתי על שוק ההון – כל אדם וחברה אשר צברו רווחים ממכירת ניירות ערך סחירים וקרנות נאמנות במהלך השנה צריכים לדווח פעם בחצי שנה (ב-31 ביולי על רווחים של ינואר עד יוני וב-31 בינואר על רווחים של יולי עד דצמבר) על רווחים אלו ולשלם מקדמות בהתאם.

החובה חלה רק כאשר לא מנוכה מס במקור מתשלומים אלו (ועל כן מדובר בעיקר במקרים בהם המשקיע נעזר בחברות ניהול תיקים מחוץ לישראל).

למיטב ידיעתנו, רשות המסים מעולם לא הטילה סנקציות על אי הדיווח החצי שנתי והסתפקה בדיווח השנתי כחלק מהדוח השנתי שמוגש לה.

על לקוחות אשר מעוניינים בדיווח חצי שנתי ותשלום מקדמות בהתאם להעביר למשרדנו את כל החישובים והמסמכים הרלוונטיים לתקופה האמורה.

 

 

 

משרדנו עומד לרשותכם בנוגע לכל שאלה והתייעצות.

 

חוזרים קודמים ומידע נוסף ניתן למצוא באתרנו בכתובת: http://www.kabkh.co.il

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

 

בכבוד רב,

קבקוב בלאס ושות'

רואי חשבון