לקוחות נכבדים,

להלן מספר עדכונים ותזכורות:

                                                     

  1. דיווח מקוון לקופות הגמל -

החל מ 1/1/2016 תחול חובה על מעסיקים של מעל 10 עובדים להעביר את הדיווחים החודשיים לקופות הגמל בצורה מקוונת. מדובר על נטל נוסף שמוטל על ציבור המעסיקים בישראל. משרדנו ערוך לביצוע הדיווח המקוון. מכיוון שאת הדיווח יש לבצע במועדים שנקבעו בחוק ובתקנות ואנו צופים קשיים ועומס במערכות המחשוב של קופות הגמל, אנו חוזרים ומבקשים מכל לקוחותינו להעביר את כל החומר להנהלת החשבונות ולמשכורות למשרדנו לא יאוחר מה- 5 בכל חודש.

 

  1. חוק האריזות והפסולת האלקטרונית -

חוקים אלו מטילים אחריות וחובות אחרים על יצרן\יבואן של פסולת אריזות ופסולת אלקטרונית. בנוסף, חוק הפסולת האלקטרונית מטיל חובות גם על משווק ומחזיק פסולת שכזו.

מידע נוסף ניתן לקרוא במאמרים שנכתבו בנושא על ידי רואה חשבון דולב חסיד באתר משרדנו.

 

  1. טופס 5329 הצהרה על נכסים והכנסות -

במסגרת מאמצי רשות המסים להילחם בהון השחור, נשלחו לפני מספר חודשים, לאלפי אזרחים אשר קיימים לגביהם חשדות לגבי העלמת מס, טופסי הצהרה על נכסים והכנסות (טופס 5329).

בשבועות האחרונים החלו במשרדי החקירות של מס הכנסה בפעילות אכיפה בקרב משכירי דירות למגורים וכתוצאה מכך נפתחו חקירות כנגד בעלי דירות החשודים בדיווח חלקי או חסר.

נמליץ שוב לבעלי דירות, נכסים או הכנסות לא מדווחות אחרות אשר קיבלו את הטופס להסדיר את הדיווחים ולהימנע מהמשך ביצוע עבירה.

 

  1. גילוי מרצון -

לאחרונה הועלתה הצעת החוק בדבר חילופי מידע אוטומטיים בין רשויות המס והמוסדות הפיננסים בעולם. הערכה היא כי החל משנת 2017 יעבור המידע בצורה אוטומטית.

נזכיר כי חלק ממסלולי הגילוי מרצון בתוקף רק עד 6/9/2015 ועל כן אנו ממליצים, לכל מי שבבעלותו נכסים או הכנסות (בארץ ובחו"ל) שאינם מדווחים (כולל מירושה), להשתמש בהליך זה על מנת להלבין את הונו בצורה חוקית ועל ידי כך לקבל חסינות בגין העבירה הפלילית אשר מבצע.

 

  1. אתר חדש למשרדנו –

לאחרונה השקנו אתר חדש למשרדנו, באותה כתובת אינטרנט.

האתר כולל ריכוז של כל החוזרים המקצועיים שנשלחים ללקוחותינו, מאמרים שנכתבים על ידי צוות המשרד ויועציו ומפורסמים במקומות שונים, קישורים לאתרים רלוונטיים (כגון: בדיקת ניכוי מס במקור, הנפקת נסח חברה, תיאומי מס, דיווחי מקדמות ותשלומים אחרים לרשויות וכיוצ"ב) ועוד.

האתר מתאים לצפייה גם במכשירי סלולר וטאבלטים.

האתר עדיין לא גמור סופית, אך אנו מקווים כי הוא יהיה לכם לעזר ותוכלו להיעזר בו לשימושכם.

נשמח לקבל הערות והארות.

 

בהזדמנות זו נזכיר כי משרדנו מתעדכן ומתקדם כל העת בניסיון לשמור על רמתו המקצועית, על רמת השירות והיחס ועל היושרה והאמינות שלנו. 

במידה ויש לכם מכרים אשר פותחים עסק או מחזיקים בעסק קיים, נשמח אם תוכלו להמליץ להם עלינו.

 

משרדנו עומד לרשותכם בנוגע לכל שאלה והתייעצות.

 

חוזרים קודמים ומידע נוסף ניתן למצוא באתרנו בכתובת: http://www.kabkh.co.il

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

בכבוד רב,

קבקוב בלאס ושות'

רואי חשבון